NetworKING 5

Podczas ostatniego już, w tym roku akademickim spotkania z cyklu NetworKING, gościem był Pan Michał Braszczyński, prezes Spółki AeroTunel, fotograf z zawodu, pasjonat lotnictwa w szczególności – szybownictwa.

Podczas spotkania podkreślona została kilkukrotnie potrzeba, a nawet konieczność, pozostawania prawdomównym w nawiązywaniu relacji i utrzymywaniu takiego stanu rzeczy, podczas wszystkich etapów podejmowanej współpracy. Nagromadzenie informacji związanych z przebiegiem prac oraz ich terminowym wykonaniem powinno stymulować obie strony do regularnego kontaktu i zdawania relacji z faktycznego stanu rzeczy. Omijanie kwestii istotnych, jest nieetyczne i nastręcza trudności podczas przyszłych projektów..

Uwaga podczas spotkania została również zwrócona w stronę odpowiedniego postępowania podczas negocjacji oraz kontaktów biznesowych. Pozycja dwóch osób w obrębie jednej firmy, powinna być zawsze jednorodna. Należy unikać sytuacji, w których braki w taktyce lub przygotowaniu do rozmowy, mogą zaszkodzić interesom firmy. Niezależnie od wagi, którą samodzielnie przypisujemy spotkaniu, należy podjąć pewne przygotowania do niego. Takie postępowanie pozwala przede wszystkim oszczędzić czas, który dla każdego ma w dzisiejszych czasach, olbrzymią wartość.

Spotkane podsumowało część wniosków, pojawiających się dotychczas w ramach poprzednich wydarzeń, wchodzących w skład cyklu. Pan Michał Braszczyński, bowiem, skierował swoją uwagę na skrupulatność w opisywaniu nowopoznanych osób. Wiadomości zamieszczone na wizytówce(m.in. NIP, adres firmy, numer kontaktowy do siedziby), powinny znaleźć się również w telefonie. Dużym ułatwieniem okazują się być zdjęcia zsynchronizowane z danym kontaktem oraz poprawnie sformułowana nazwa przypisana do niego. Usprawnia to czynność tak prozaiczną, jak wybór kontaktu, z którym w danym momencie chcemy nawiązać połączenie. Oprócz telefonu, podczas codziennego zarządzania kontaktami(Pan Michał ma ich ok 1500), zbawieniem okazuje się być program wchodzący w pakietu MS Office ? Outlook.

Podkreślona została również rola wytrwałości w budowaniu autentycznych relacji, to one, bowiem wymagają największych nakładów pracy oraz poświęcenia. Pomocne okazują się być długie trasy, podczas których Pan Michał Braszczyński nadrabia wszelkie zaległości w kontaktach z tymi najbliższymi. Sentyment nie pozwala mu również na usunięcie telefonów zmarłych przyjaciół, osób z bliskiego grona. Taka pamiątka działa stymulująco, pomaga przypomnieć sobie historie z osobami, które odeszły.

Środowe spotkanie z cyklu NetworKING, zorganizowane przy współpracy agencji kreatywnej Vibematters z Wydziałem Zarządzania oraz SKN MarkeTEAM, było ostatnim spotkaniem w tym roku akademickim. Mamy nadzieję, że idea towarzysząca tym spotkaniom była dla Was możliwością do zapoznania się z samym pojęciem networkingu, lub zweryfikowaniem z dotychczasowym poglądem na to zagadnienie.

Ruszamy z cyklem w nowym roku akademickim, z nadzieją, że tematyka spotkań będzie dla Was równie atrakcyjna, co w zbliżającym się ku końcowi, obecnym semestrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.