Czwarte spotkanie z cyklu NetworKING – Magdalena Michalak, TVP3 Łódź

NetworKING4

Agencja kreatywna Vibematters, przy współpracy Wydziału Zarządzania UŁ i koła naukowego MarkeTEAM, ma przyjemność zaprosić Was na spotkanie z cyklu NetworKING – poświęconemu rozwijaniu umiejętności profesjonalnych i ich praktycznemu zastosowaniu w życiu zawodowym.

Najbliższe wydarzenie jest już drugim, podczas którego prezentujemy specyfikę networkingu w różnych branżach. Tym razem bierzemy na warsztat pracę dziennikarza.

Tajniki branży przedstawi nasz gość, Pani Magdalena Michalak, dziennikarka TVP3 Łódź. W roku 1984 ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Z kariery aktorskiej zrezygnowała jednak na rzecz pracy w telewizji i dziennikarstwa, z którymi związana jest od 1993 roku, za sprawą TVP Łódź, choć przez kilka lat można ją było widzieć także na antenach ogólnopolskich – prowadziła Wiadomości w jedynce, publicystykę w trójce. Od stycznia 2013 Pani Magdalena Michalak kieruje zespołem przygotowującym Łódzkie Wiadomości Dnia.

Nasz gość zaprezentuje swoje doświadczenia tworzenia i utrzymywania relacji zawodowych. W pracy dziennikarza jest to szczególnie trudne – liczba kontaktów, z którymi należy utrzymywać stałą lub okazjonalną relację jest znacznie większa niż w większości branż. Jak radzić sobie z systemem kontaktów? Jak skutecznie nawiązywać relacje? Jak zbudzać zaufanie osób, które mogą mieć bariery udzielania informacji lub wystąpień przed kamerą?

Spojrzymy na sprawę również i od drugiej strony – jeśli firma chce nawiązać kontakt z dziennikarzem i zaistnieć w mediach – jak to zrobić skutecznie i z klasą? Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak prowadzić efektywnie kontakty z dziennikarzami, jak uniknąć gaf oraz o czym pamiętać podczas profesjonalnego kontaktowania się z mediami.

Stałym elementem cyklu są również pytania od zgromadzonych uczestników. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe Pani Magdaleny Michalak, z pewnością pozwoli udzielić odpowiedzi na każde pytanie publiczności. Warto przygotować pytania przed spotkaniem, aby maksymalnie wykorzystać okazję kontaktu z zaproszonym gościem.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2013 w godz. 13:15-15:15 w sali 209 na Wydziale Zarządzania UŁ (ul. Matejki 22/26). Zapraszamy!

Dołącz do wydarzenia na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.