Okulary Pana Hilarego i dzieci na Wydziale Zarządzania

/ / Uncategorized

Mieliśmy zaszczyt gościć na naszym Wydziale dzieci jednej z łódzkich Szkół Podstawowych. Przeprowadziliśmy z nimi zajęcia poświęcone zakupom i reklamie – „Dlaczego kupujemy?”.

Głównym celem spotkania była prezentacja podstawowych narzędzi oddziaływania firm na zakupy. Dzięki tym warsztatom dzieci mogły lepiej zrozumieć swoje zachowania, co – mamy nadzieję – w przyszłości zaowocuje budową świadomych postaw zachowań konsumpcyjnych. Dzieci zaczynają w tym wieku budować własne wzorce i postawy wobec zakupów oraz reklam. Warsztaty mogą stać się podstawą rozmowy z rodzicami na temat potrzeb, zakupów, a także pozytywnych i negatywnych stron reklamy.

Podczas spotkania mali studenci zmierzyli się z różnymi zadaniami i zabawami, które dotyczyły między innymi znajomości sloganów reklamowych oraz bohaterów marek. Z większością zagadek dzieci nie miały problemów. Musimy przyznać, że większość młodych osób dobrze orientuje się w świecie reklamy, mają także wyrobioną opinię na ten temat.

Na zakończenie dzieci miały możliwość zmierzenia się z wyzwaniami marketingu. Zadaniem małych studentów było wymyślenie produktu, dopasowanie do niego grupy docelowej, a także zaprojektowanie kampanii reklamowej. Trzeba przyznać, że ku naszemu zaskoczeniu, dzieci w krótkim czasie przedstawiły kilka niestandardowych pomysłów, a efektem ich wspólnej pracy stały się wyjątkowe okulary przeznaczone dla młodzieży o nazwie „Okulary Pana Hilarego”. Zaplanowano promocję na dużą skalę. Reklama okularów została umieszczona na przedniej części samolotu.

W nagrodę za zaangażowanie podczas zajęć wszystkie dzieci otrzymały tytuł „Ekspertów marketingu” 🙂

%%wppa%%

%%slide=52%%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *