Spotkanie z Andrzejem Walczakiem, Atlas

/ / Aktualności, Uncategorized

MarkeTEAM gościł wczoraj niesamowitą postać – Andrzeja Walczaka, współzałożyciela i jednego z właścicieli  Grupy Atlas. Podczas spotkania mieliśmy możliwość usłyszeć jak rodziła się jedna z największych polskich firm. Andrzej Walczak opowiedział także bardzo dużo na temat burzliwej historii Łodzi, o jego przywiązaniu do tego miasta oraz o zaangażowaniu w przebudowę Nowego Centrum. Cała prezentacja była wzbogacona o liczne nawiązania do świata sztuki, wynikające z artystycznych zamiłowań prezentującego.

Podczas spotkania padło wiele bardzo cennych rad dla młodych ludzi pragnących osiągnąć sukces, a jedną z najczęściej powtarzanych wskazówek było to, aby nie bać się próbować, bo pierwszy krok, podjęcie pierwszego działania, bywa często decydujące o powodzeniu projektu.

%%wppa%%

%%slide=34%%

2 komentarze to “ Spotkanie z Andrzejem Walczakiem, Atlas”

 1. znamgo says :

  Pan Walczak jest odpowiedzialny za utratę szans na dofinansowanie z Unii w wysokosci 200 mln zł budowy Specjalnej Strefy Sztuki w Nowym Cnetrum Łodzi!
  On i zespół ds SSS powolanysposrod wskazanych przez niego osob z panem Andrzejem Faliczem na czele odpowiadają za niezgodne z SIWZ-em przetargu na zaprojektowanie SSS- powiekszenie proejktu o ok 18 tys m2.
  Z tego powodu Ministrstwo Kultury nie mogło przyznac dotacji w wys. 200 mln złotych , chocia SSS było juz na liscie dofinansowan!

  To czlowiek o wybujalych ambicjach i jeszcze większych kompleksach.
  On ma tylko pieniadze i tylko dlatego bywa dla kogos interesujacy.
  Brak mu uporzadkowania mysli, jasnosci umyslu i wiedzy w wielu sprawach na ktore sie porywa.
  Niestety dt. to właśnie klęski SSS, ale takze NCŁ.
  Poza tym bezsensownie walczył z Lynchem i Żydowiczem, bo oni nie zgodzili się na eliminacje ich programu w rewitalizowanym EC1, ktora narzucał im Walczak by mieć tzw open space (do jakich nieiwadomych interesow)!
  Jego zawisc miala tez wplyw na historię Camerimage Lodz Center.
  Podziekujcie temu „wielkiemu czlowiekowi” za to że obraził Franka Gehryego, tak ze ten postawil warunek iz bedzie projektowal dla Lodzi ale nie widzi mozliwosci spotkania z Walczakiem!
  Uwazam pana Walczaka za nuworysza i mitomana.

 2. glazurnik says :

  Zgadzam sie z przedmówca.To skandal by ten czlowiek byl wyjety spod prawa. Powinien odpowiadac za to że starcilismy grube miliony z unii na SSS, za przekroczenie uprawnien i zlecenie powiekszenia projektu SSS o 20 tys m2.
  Predzej czy pozniej prawda wyjdzie na jaw,
  Walczak kreuje sie na jakiegos guru, ale to wynik kompleksów.
  On ani nie ma uprawnien projektowych. Galeria Atlasa tak naprawde nie ma zadnego profilu, jest jak sklep z mydlem i powidlem, a szkoda,Ale ten czlowiek nie ma pokory by sluchac fachowcow, obraza artystow jak chocby Gehrego, Lyncha, Majewskiego, Libere i innych.
  Najpierw trzeba byc czlowiekiem honoru, a potem oczekiwac uznania.Sama kasa to za malo. No pomyslcie kim bylby Walczak bez kasy? No kim? Byscie nie spojrzeli w jego kierunku.Co on stworzyl?Sukces Atlasa? Przyjrzyjcie sie kto za tym sukcesem stoi?Przyjrzyjcie sie!